Vishay/Dale RN60D19R6FRSL
RN60D19R6FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D19R6FRSL
Brief Description
RES 19.6 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D19R6FRSL.pdf
Availability of RN60D19R6FRSL
QUANTITY
RN60D19R6FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D19R6FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60D19R6FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D19R6FRSL
Related LinksRN60D1, RN60D19R6FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D19R6FRSL Details Description
Related parts for RN60D19R6FRSL
MICROGRABBER/PATCH CORD 12" RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MODULE DDR2 2GB 240-UDIMM datasheet.pdf
CAP MICA 39PF 5% 1KV SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
IC ISP CROSSPOINT 240IO 388FPBGA datasheet.pdf
ANT PHANTOM 380-400MHZ PMT WHT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 250MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf