Vishay/Dale RN60D22R1FRSL
RN60D22R1FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D22R1FRSL
Brief Description
RES 22.1 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D22R1FRSL.pdf
Availability of RN60D22R1FRSL
QUANTITY
RN60D22R1FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D22R1FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60D22R1FRSL
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D22R1FRSL
Related LinksRN60D2, RN60D22R1FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D22R1FRSL Details Description
Related parts for RN60D22R1FRSL
CAP CER 0.022UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/ADJ 0.3A 8TDFN datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC ZERO DELAY CLK BUFF 8TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf