Vishay/Dale RN60D2320FRE6
RN60D2320FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D2320FRE6
Brief Description
RES 232 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D2320FRE6.pdf
Availability of RN60D2320FRE6
QUANTITY
RN60D2320FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D2320FRE6
Internal Part NumberEIS-RN60D2320FRE6
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D2320FRE6
Related LinksRN60D2, RN60D2320FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D2320FRE6 Details Description
Related parts for RN60D2320FRE6
DIODE GEN PURP 100V 12A DO203AA datasheet.pdf
Z84C15 EIPC APPLICATION BOARD datasheet.pdf
CABLE D-SUB-HMU15H/AE15G/HFU15H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CABLE CLAMP M32, 18-25MM, PLAPCI datasheet.pdf
MINI USB SERIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH datasheet.pdf
RES SMD 0.0499 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf