Vishay/Dale RN60D23R7FRSL
RN60D23R7FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D23R7FRSL
Brief Description
RES 23.7 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D23R7FRSL.pdf
Availability of RN60D23R7FRSL
QUANTITY
RN60D23R7FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D23R7FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60D23R7FRSL
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D23R7FRSL
Related LinksRN60D2, RN60D23R7FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D23R7FRSL Details Description
Related parts for RN60D23R7FRSL
FILTER BAND PASS 4.9GHZ SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5K OHM 5% 230W datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 40POS VERT GOLD datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 20POS datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO-214AC datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 10ppm 10pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 191K OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS datasheet.pdf