Vishay/Dale RN60D3013FBSL
RN60D3013FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D3013FBSL
Brief Description
RES 301K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D3013FBSL.pdf
Availability of RN60D3013FBSL
QUANTITY
RN60D3013FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D3013FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60D3013FBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D3013FBSL
Related LinksRN60D3, RN60D3013FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D3013FBSL Details Description
Related parts for RN60D3013FBSL
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.5A 48V datasheet.pdf
OSC VCXO 1.03GHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
LED 17.46MM ORANGE DIFF PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 113W datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 2KV X7R NONSTND datasheet.pdf