Vishay/Dale RN60D3092FBSL
RN60D3092FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D3092FBSL
Brief Description
RES 30.9K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D3092FBSL.pdf
Availability of RN60D3092FBSL
QUANTITY
RN60D3092FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D3092FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60D3092FBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D3092FBSL
Related LinksRN60D3, RN60D3092FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D3092FBSL Details Description
Related parts for RN60D3092FBSL
CONN FAKRA JACK R/A 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
Connector Receptacle 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS CRIMP SOCKET datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMA datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 3V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf