Vishay/Dale RN60D31R6FR36
RN60D31R6FR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D31R6FR36
Brief Description
RES 31.6 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D31R6FR36.pdf
Availability of RN60D31R6FR36
QUANTITY
RN60D31R6FR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D31R6FR36
Internal Part NumberEIS-RN60D31R6FR36
Standard Package2,500
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D31R6FR36
Related LinksRN60D3, RN60D31R6FR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D31R6FR36 Details Description
Related parts for RN60D31R6FR36
CAP CER 0.90PF 16V C0H 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RECPT 20POS .5MM DUAL SMT datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 10V X7R 0201 datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
LM 5.08/135/23 BK datasheet.pdf
IC MIFARE ULTRALIGHT EV1 UNCASED datasheet.pdf
IC ISOMODEN GLOBAL DAA 24TSSOP datasheet.pdf
VARISTOR 11V 5A 0201 datasheet.pdf