Vishay/Dale RN60D3383FRE6
RN60D3383FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D3383FRE6
Brief Description
RES 338K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D3383FRE6.pdf
Availability of RN60D3383FRE6
QUANTITY
RN60D3383FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D3383FRE6
Internal Part NumberEIS-RN60D3383FRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)338k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D3383FRE6
Related LinksRN60D3, RN60D3383FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D3383FRE6 Details Description
Related parts for RN60D3383FRE6
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
FERRULE 1.5MM 7 1 = 1000PCS datasheet.pdf
OSC TCXO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 4.5A SOT-223 datasheet.pdf
IC COMPARATOR 400MV REF 3-DFN datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/4W MELF datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 50V 0.15A US6-PLN datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.00047UF RADIAL datasheet.pdf
26500 41C 41#20 P PLUG SS WC datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL MNT 1MM RND 5MM datasheet.pdf