Vishay/Dale RN60D33R2FRE6
RN60D33R2FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D33R2FRE6
Brief Description
RES 33.2 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D33R2FRE6.pdf
Availability of RN60D33R2FRE6
QUANTITY
RN60D33R2FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D33R2FRE6
Internal Part NumberEIS-RN60D33R2FRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D33R2FRE6
Related LinksRN60D3, RN60D33R2FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D33R2FRE6 Details Description
Related parts for RN60D33R2FRE6
SSR OCMOS FET 170MA 2CH NO 8-SOP datasheet.pdf
SW TOP ROLLER PLNGR SPDT 300V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OSC TCXO 13.000MHZ SINE WAVE SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 82.0 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LIGHT PIPE FLEXIBLE CLEAR 7MM datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf
CONN SOCKET BGA 352POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 19.6KOHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 10MM ROUND T/H datasheet.pdf