Vishay/Dale RN60D34R7FB14
RN60D34R7FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D34R7FB14
Brief Description
RES 34.7 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D34R7FB14.pdf
Availability of RN60D34R7FB14
QUANTITY
RN60D34R7FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D34R7FB14
Internal Part NumberEIS-RN60D34R7FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D34R7FB14
Related LinksRN60D3, RN60D34R7FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D34R7FB14 Details Description
Related parts for RN60D34R7FB14
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 2CH 14SOIC datasheet.pdf
IC 2.93V PROCESSOR MON 8-MSOP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 500MW TO92-3 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.051 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
IC CLOCK SSCG 1PLL 2CH 8TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf