Vishay/Dale RN60D3604FB14
RN60D3604FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D3604FB14
Brief Description
RES 3.6M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D3604FB14.pdf
Availability of RN60D3604FB14
QUANTITY
RN60D3604FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D3604FB14
Internal Part NumberEIS-RN60D3604FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.6M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D3604FB14
Related LinksRN60D3, RN60D3604FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D3604FB14 Details Description
Related parts for RN60D3604FB14
DIODE ARRAY GP 80V 250MA SOT363 datasheet.pdf
ADAPTER FOR FLASH PROM 48-TFBGA datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
PC/104-PLUS,ET, VIDEO, 8 MB VRAM datasheet.pdf
BUS-DROP GRIP .820-1.00" SST datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CML HIGH 50PPM datasheet.pdf