Vishay/Dale RN60D3920FRSL
RN60D3920FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D3920FRSL
Brief Description
RES 392 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D3920FRSL.pdf
Availability of RN60D3920FRSL
QUANTITY
RN60D3920FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D3920FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60D3920FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D3920FRSL
Related LinksRN60D3, RN60D3920FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D3920FRSL Details Description
Related parts for RN60D3920FRSL
CONN HEADR BRKWAY .100 13POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FIFO SS 32768X18 10NS 64STQFP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 20% 1611 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/4W 0204 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/16 BK 2X500' datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf