Vishay/Dale RN60D4321FBSL
RN60D4321FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D4321FBSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D4321FBSL.pdf
Availability of RN60D4321FBSL
QUANTITY
RN60D4321FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D4321FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60D4321FBSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure Rate-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D4321FBSL
Related LinksRN60D4, RN60D4321FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D4321FBSL Details Description
Related parts for RN60D4321FBSL
IC 10 BIT 2.5US DAC S/O 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
Crystal 17.734475MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONN PIN HDR 2.5MM 7POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125" datasheet.pdf