Vishay/Dale RN60D4421FRSL
RN60D4421FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D4421FRSL
Brief Description
RES 4.42K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D4421FRSL.pdf
Availability of RN60D4421FRSL
QUANTITY
RN60D4421FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D4421FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60D4421FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D4421FRSL
Related LinksRN60D4, RN60D4421FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D4421FRSL Details Description
Related parts for RN60D4421FRSL
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
IC DUAL RS232 PORT 48-SSOP datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 165CABGA datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES 10K OHM 8SOIC datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 4.2NS 100TQFP datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
PROBE HI VOLT DIFFERENTL 20MHZ datasheet.pdf
VARISTOR 423V 3.5KA DISC 10.5MM datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
47UF 63V 6,3X11 datasheet.pdf