Vishay/Dale RN60D4422FRE6
RN60D4422FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D4422FRE6
Brief Description
RES 44.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D4422FRE6.pdf
Availability of RN60D4422FRE6
QUANTITY
RN60D4422FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D4422FRE6
Internal Part NumberEIS-RN60D4422FRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D4422FRE6
Related LinksRN60D4, RN60D4422FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D4422FRE6 Details Description
Related parts for RN60D4422FRE6
NPN PHOTOTRANS 900NM TO-18 SMALL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 18POS datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 3A 5DDPAK datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
VARISTOR 247V 4.5KA DISC 10MM datasheet.pdf