Vishay/Dale RN60D4533FBSL
RN60D4533FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D4533FBSL
Brief Description
RES 453K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D4533FBSL.pdf
Availability of RN60D4533FBSL
QUANTITY
RN60D4533FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D4533FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60D4533FBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)453k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D4533FBSL
Related LinksRN60D4, RN60D4533FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D4533FBSL Details Description
Related parts for RN60D4533FBSL
FIXED IND 270UH 78MA 8.1 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A TSOT23-5 datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,BLK,ENHCD,C5 datasheet.pdf
RECHARGEABLE BATT MODULE 24VDC datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 16pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 14.7456MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.01 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf