Vishay/Dale RN60D45R3FB14
RN60D45R3FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D45R3FB14
Brief Description
RES 45.3 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D45R3FB14.pdf
Availability of RN60D45R3FB14
QUANTITY
RN60D45R3FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D45R3FB14
Internal Part NumberEIS-RN60D45R3FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D45R3FB14
Related LinksRN60D4, RN60D45R3FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D45R3FB14 Details Description
Related parts for RN60D45R3FB14
CAP NIOB OXIDE 470UF 20% 4V 2917 datasheet.pdf
FUSE CERM 15A 600VAC 170VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 20 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES 91 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CM1308 LP 10 PACKED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf