Vishay/Dale RN60D4753FB14
RN60D4753FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D4753FB14
Brief Description
RES 475K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D4753FB14.pdf
Availability of RN60D4753FB14
QUANTITY
RN60D4753FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D4753FB14
Internal Part NumberEIS-RN60D4753FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)475k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D4753FB14
Related LinksRN60D4, RN60D4753FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D4753FB14 Details Description
Related parts for RN60D4753FB14
CONN TWINAX JACK STR SOLDER datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
SNSW 5A .110 PLAN 79253326 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 6.3V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
AERIAL CLOSURE KIT datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
LIGHT PIPE ROUND 4MM CLEAR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS 22.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 1.27MM 30POS GOLD PCB datasheet.pdf