Vishay/Dale RN60D6810FRE6
RN60D6810FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D6810FRE6
Brief Description
RES 681 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D6810FRE6.pdf
Availability of RN60D6810FRE6
QUANTITY
RN60D6810FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D6810FRE6
Internal Part NumberEIS-RN60D6810FRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D6810FRE6
Related LinksRN60D6, RN60D6810FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D6810FRE6 Details Description
Related parts for RN60D6810FRE6
DIODE ZENER 8.2V 500MW DO35 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.4A TO220-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 70POS 2MM SMD datasheet.pdf
CA SM SC DUP-MTRJ OR. SECURE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 12VOUT 100W datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 5.0V 4-USP datasheet.pdf
TV 8C 8#8(QUAD) SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
1000UF 16V 12,5X20MM 125C 3000H datasheet.pdf