Vishay/Dale RN60D6810FRSL
RN60D6810FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D6810FRSL
Brief Description
RES 681 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D6810FRSL.pdf
Availability of RN60D6810FRSL
QUANTITY
RN60D6810FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D6810FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60D6810FRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D6810FRSL
Related LinksRN60D6, RN60D6810FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D6810FRSL Details Description
Related parts for RN60D6810FRSL
RELAY TELECOM DPDT 1A 9V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR MICROPWR SOT23-5 datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 2% 16VDC 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.16 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 300MA 850 MOHM datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 2KW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
OSC VCXO 125.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 84A datasheet.pdf