Vishay/Dale RN60D7320FBSL
RN60D7320FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D7320FBSL
Brief Description
RES 732 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D7320FBSL.pdf
Availability of RN60D7320FBSL
QUANTITY
RN60D7320FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D7320FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60D7320FBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)732
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D7320FBSL
Related LinksRN60D7, RN60D7320FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D7320FBSL Details Description
Related parts for RN60D7320FBSL
RES SMD 287K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC SW PWR DIST 1.5A 16-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN TERM BLK TAB DOUBLE FLAT datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 412 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 102 TYPE D 4POS datasheet.pdf
RES 200K OHM 1.5W 2% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 53POS CABLE PIN datasheet.pdf