Vishay/Dale RN60D7681FB14
RN60D7681FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D7681FB14
Brief Description
RES 7.68K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D7681FB14.pdf
Availability of RN60D7681FB14
QUANTITY
RN60D7681FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D7681FB14
Internal Part NumberEIS-RN60D7681FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.68k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D7681FB14
Related LinksRN60D7, RN60D7681FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D7681FB14 Details Description
Related parts for RN60D7681FB14
RES 1.1K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR OD 3.08V SC-70-4 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 2GHZ 16MLF datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 400V 15A TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT CMOS DUAL 48LQFP datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 254 TYPE D 16POS datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .050 THRUHL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 63.4 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf