Vishay/Dale RN60D8250FB14
RN60D8250FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D8250FB14
Brief Description
RES 825 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D8250FB14.pdf
Availability of RN60D8250FB14
QUANTITY
RN60D8250FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D8250FB14
Internal Part NumberEIS-RN60D8250FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)825
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D8250FB14
Related LinksRN60D8, RN60D8250FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D8250FB14 Details Description
Related parts for RN60D8250FB14
BOX ABS GRAY 5.31"L X 2.94"W datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,BLU,ENHCD,C5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
LL 5.00/90 08 4.5 RT RAL 3000 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 12.8MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
24-bit, 192kHz Stereo CODEC IC datasheet.pdf