Vishay/Dale RN60D8450FBSL
RN60D8450FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D8450FBSL
Brief Description
RES 845 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D8450FBSL.pdf
Availability of RN60D8450FBSL
QUANTITY
RN60D8450FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D8450FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60D8450FBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)845
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D8450FBSL
Related LinksRN60D8, RN60D8450FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D8450FBSL Details Description
Related parts for RN60D8450FBSL
FIXED IND 39NH 400MA 250 MOHM datasheet.pdf