Vishay/Dale RN60D9421FB14
RN60D9421FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D9421FB14
Brief Description
RES 9.42K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D9421FB14.pdf
Availability of RN60D9421FB14
QUANTITY
RN60D9421FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D9421FB14
Internal Part NumberEIS-RN60D9421FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.42k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D9421FB14
Related LinksRN60D9, RN60D9421FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D9421FB14 Details Description
Related parts for RN60D9421FB14
RES SMD 26.1 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER BUS BCM 48V 325W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 3.92 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 3KV 2CH GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf
CAP FILM 0.013UF 5% 1250VDC AXIA datasheet.pdf