Vishay/Dale RN60E1132FB14
RN60E1132FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60E1132FB14
Brief Description
RES 11.3K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E1132FB14.pdf
Availability of RN60E1132FB14
QUANTITY
RN60E1132FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E1132FB14
Internal Part NumberEIS-RN60E1132FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E1132FB14
Related LinksRN60E1, RN60E1132FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E1132FB14 Details Description
Related parts for RN60E1132FB14
FUSE CERM 30A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
MOSFET P-CH 300V 0.17A SOT54 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1A 6DFN datasheet.pdf
25MM HS ASSY ULTEM CL datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 16V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 96.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 425MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 1600UF 20% 75V FLATPACK datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf