Vishay/Dale RN60E1350BRE6
RN60E1350BRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60E1350BRE6
Brief Description
RES 135 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E1350BRE6.pdf
Availability of RN60E1350BRE6
QUANTITY
RN60E1350BRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E1350BRE6
Internal Part NumberEIS-RN60E1350BRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)135
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E1350BRE6
Related LinksRN60E1, RN60E1350BRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E1350BRE6 Details Description
Related parts for RN60E1350BRE6
IC OPAMP GP 35KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT223 datasheet.pdf
IC XDCP 100-TAP 10K 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 700KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 770MA 420 MOHM datasheet.pdf