Vishay/Dale RN60E1431FBSL
RN60E1431FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60E1431FBSL
Brief Description
RES 1.43K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E1431FBSL.pdf
Availability of RN60E1431FBSL
QUANTITY
RN60E1431FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E1431FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60E1431FBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E1431FBSL
Related LinksRN60E1, RN60E1431FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E1431FBSL Details Description
Related parts for RN60E1431FBSL
IC MULTIPLEXER 16:1 28-PLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
RES 7.50K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CAP POLYMER 22UF 20% 20V SMD datasheet.pdf
FUSE FAST 15A 250V MIDGET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 30 TYPE D 30POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf