Vishay/Dale RN60E1473FRSL
RN60E1473FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60E1473FRSL
Brief Description
RES 147K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E1473FRSL.pdf
Availability of RN60E1473FRSL
QUANTITY
RN60E1473FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E1473FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60E1473FRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E1473FRSL
Related LinksRN60E1, RN60E1473FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E1473FRSL Details Description
Related parts for RN60E1473FRSL
RES SMD 60.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE HOLDER BLADE 80A IN LINE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER T/H R/A 2POS TIN datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN EDGE .100 50POS HL LOW P datasheet.pdf
OSC CMEMS 48.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
RES 8.25 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG PCB 4POS datasheet.pdf