Vishay/Dale RN60E2133BRE6
RN60E2133BRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60E2133BRE6
Brief Description
RES 213K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E2133BRE6.pdf
Availability of RN60E2133BRE6
QUANTITY
RN60E2133BRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E2133BRE6
Internal Part NumberEIS-RN60E2133BRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)213k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E2133BRE6
Related LinksRN60E2, RN60E2133BRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E2133BRE6 Details Description
Related parts for RN60E2133BRE6
RES SMD 9.31 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
SW KEYBRD MOD 6BUTTON 2PST GRAY datasheet.pdf
TWT STR BF PSA CTL datasheet.pdf
FERRITE CORE P 630NH N48 datasheet.pdf
BOARD EVAL HMC708LP5E datasheet.pdf
HEATSHRINK THERMTRANS datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 1.7A 208 MOHM datasheet.pdf