Vishay/Dale RN60E2321FB14
RN60E2321FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60E2321FB14
Brief Description
RES 2.32K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E2321FB14.pdf
Availability of RN60E2321FB14
QUANTITY
RN60E2321FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E2321FB14
Internal Part NumberEIS-RN60E2321FB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E2321FB14
Related LinksRN60E2, RN60E2321FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E2321FB14 Details Description
Related parts for RN60E2321FB14
CABLE 7COND 12AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 100MA 125V datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf