Vishay/Dale RN60E2492FBSL
RN60E2492FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60E2492FBSL
Brief Description
RES 24.9K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E2492FBSL.pdf
Availability of RN60E2492FBSL
QUANTITY
RN60E2492FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E2492FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60E2492FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E2492FBSL
Related LinksRN60E2, RN60E2492FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E2492FBSL Details Description
Related parts for RN60E2492FBSL
OSC XO 66.6667MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
14P MTA100 CONN ASSY BLU LF datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.49K OHM 1% 10W datasheet.pdf
IC OSC SILICON PROG TSOT23-6 datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 730MA 180 MOHM TH datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS .8MM W/O BOSS datasheet.pdf