Vishay/Dale RN60E3013DRE6
RN60E3013DRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60E3013DRE6
Brief Description
RES 301K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN60E3013DRE6.pdf
Availability of RN60E3013DRE6
QUANTITY
RN60E3013DRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E3013DRE6
Internal Part NumberEIS-RN60E3013DRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E3013DRE6
Related LinksRN60E3, RN60E3013DRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E3013DRE6 Details Description
Related parts for RN60E3013DRE6
KEY FOB ABS ALMOND 3.4"LX2.56"W datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 16TSSOP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SMT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MT PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 77VC AXIAL datasheet.pdf
LED MOD 1250LM WHITE 3500K DOME datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 36POS TIN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC OPAMP GENERAL PURPOSE 8-SO datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 27POS 0.30MM R/A datasheet.pdf