Vishay/Dale RN60E3302BB14
RN60E3302BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60E3302BB14
Brief Description
RES 33K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E3302BB14.pdf
Availability of RN60E3302BB14
QUANTITY
RN60E3302BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E3302BB14
Internal Part NumberEIS-RN60E3302BB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E3302BB14
Related LinksRN60E3, RN60E3302BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E3302BB14 Details Description
Related parts for RN60E3302BB14
RES 475K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 100MHZ 357BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC COMPARATOR W/REF 8-SOIC datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY CONTROLLER 20SSOP datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
BUS BAR 50' HT SHRINK RD 5.900" datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf