Vishay/Dale RN60E3320FRSL
RN60E3320FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60E3320FRSL
Brief Description
RES 332 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E3320FRSL.pdf
Availability of RN60E3320FRSL
QUANTITY
RN60E3320FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E3320FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60E3320FRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E3320FRSL
Related LinksRN60E3, RN60E3320FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E3320FRSL Details Description
Related parts for RN60E3320FRSL
BRAID ROSIN BLUE .100"X100' datasheet.pdf
IC 16BIT TRANSP D LATCH 48SSOP datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 160 OHM 340MA SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 25COND 16AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
PHYCEIVER LOW PWR 3.3V 32QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf