Vishay/Dale RN60E3402FB14
RN60E3402FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60E3402FB14
Brief Description
RES 34K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E3402FB14.pdf
Availability of RN60E3402FB14
QUANTITY
RN60E3402FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E3402FB14
Internal Part NumberEIS-RN60E3402FB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E3402FB14
Related LinksRN60E3, RN60E3402FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E3402FB14 Details Description
Related parts for RN60E3402FB14
FIXED IND 100NH 450MA 500 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A 8DFN datasheet.pdf
RES 820 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC MULTICH RS232 DVR/RCVR 16SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf