Vishay/Dale RN60E3651FB14
RN60E3651FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60E3651FB14
Brief Description
RES 3.65K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E3651FB14.pdf
Availability of RN60E3651FB14
QUANTITY
RN60E3651FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E3651FB14
Internal Part NumberEIS-RN60E3651FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E3651FB14
Related LinksRN60E3, RN60E3651FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E3651FB14 Details Description
Related parts for RN60E3651FB14
CAP FILM 0.15UF 5% 160VDC RADIAL datasheet.pdf
Crystal 6.5000MHz 30ppm 20pF 100 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 5V datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
DIN-SIGNAL B064POS FS-4,5C1-2 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 130MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1A 240 MOHM SMD datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
1000 TB WIR PRO 180 R/10 datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf