Vishay/Dale RN60E3922FRE6
RN60E3922FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60E3922FRE6
Brief Description
RES 39.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E3922FRE6.pdf
Availability of RN60E3922FRE6
QUANTITY
RN60E3922FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E3922FRE6
Internal Part NumberEIS-RN60E3922FRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E3922FRE6
Related LinksRN60E3, RN60E3922FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E3922FRE6 Details Description
Related parts for RN60E3922FRE6
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 5A TO252-3 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP 16-POS SIDE datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
DIODE RF LV VARI CAP SOD-523 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CABLE 37COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
MIL-1553 TRIGGER DECODE OPTION datasheet.pdf
CONN HDR 80POS 1.27MM datasheet.pdf