Vishay/Dale RN60E4222FBSL
RN60E4222FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60E4222FBSL
Brief Description
RES 42.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E4222FBSL.pdf
Availability of RN60E4222FBSL
QUANTITY
RN60E4222FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E4222FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60E4222FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)42.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E4222FBSL
Related LinksRN60E4, RN60E4222FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E4222FBSL Details Description
Related parts for RN60E4222FBSL
IC OPAMP GP 1.1MHZ RRO TSOT23-5 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS82690-646 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.21M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 328.125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB16 M32 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf