Vishay/Dale RN60E4321FBSL
RN60E4321FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60E4321FBSL
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E4321FBSL.pdf
Availability of RN60E4321FBSL
QUANTITY
RN60E4321FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E4321FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60E4321FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E4321FBSL
Related LinksRN60E4, RN60E4321FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E4321FBSL Details Description
Related parts for RN60E4321FBSL
RELAY SSR 120VAC 3A TRIAC 4-SIP datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 5000UH datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 470 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS SMT R/A GOLD datasheet.pdf