Vishay/Dale RN60E4322DRSL
RN60E4322DRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60E4322DRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 43.2K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN60E4322DRSL.pdf
Availability of RN60E4322DRSL
QUANTITY
RN60E4322DRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E4322DRSL
Internal Part NumberEIS-RN60E4322DRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure Rate-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E4322DRSL
Related LinksRN60E4, RN60E4322DRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E4322DRSL Details Description
Related parts for RN60E4322DRSL
SURGE SUPP 66V BIDIR 8-DIP datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND GRAY datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
RES 2.13K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 866K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 10POS SNGL SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.67A 12V datasheet.pdf
APPL,HDM 5SMPR07OF110O G datasheet.pdf
SW MINI SPDT HINGE ROLLER LEVER datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1.5A DO214AA datasheet.pdf