Vishay/Dale RN60E4322DRSL
RN60E4322DRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60E4322DRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 43.2K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN60E4322DRSL.pdf
Availability of RN60E4322DRSL
QUANTITY
RN60E4322DRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E4322DRSL
Internal Part NumberEIS-RN60E4322DRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure Rate-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E4322DRSL
Related LinksRN60E4, RN60E4322DRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E4322DRSL Details Description
Related parts for RN60E4322DRSL
TIE WIRE 4" NATURAL 18LB datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V R2H AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP 6-ULLGA datasheet.pdf
TXRX OPT XFP 10 GB/S CH36 datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 30MA 60 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN DISTRIBUTOR 4POS GOLD IDC datasheet.pdf