Vishay/Dale RN60E4420DRSL
RN60E4420DRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60E4420DRSL
Brief Description
RES 442 OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN60E4420DRSL.pdf
Availability of RN60E4420DRSL
QUANTITY
RN60E4420DRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E4420DRSL
Internal Part NumberEIS-RN60E4420DRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E4420DRSL
Related LinksRN60E4, RN60E4420DRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E4420DRSL Details Description
Related parts for RN60E4420DRSL
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE BRIDGE FAST 600V ECO-PAC1 datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 19.5VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 16V X6S 0603 datasheet.pdf
POT 500 OHM 12.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf