Vishay/Dale RN60E4422BB14
RN60E4422BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60E4422BB14
Brief Description
RES 44.2K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E4422BB14.pdf
Availability of RN60E4422BB14
QUANTITY
RN60E4422BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E4422BB14
Internal Part NumberEIS-RN60E4422BB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E4422BB14
Related LinksRN60E4, RN60E4422BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E4422BB14 Details Description
Related parts for RN60E4422BB14
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 48V datasheet.pdf
IC XDCP SGL 256TAP 100K 14-TSSOP datasheet.pdf
TRANS POWER FOR LT3751 SMD datasheet.pdf
CONN R/A BKWAY HDR TIN 28POS datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
AML51 BUTTON FOR SWES/INDICATORS datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR SPD EEPROM 8TDFN datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 26POS GOLD datasheet.pdf