Vishay/Dale RN60E4643BR36
RN60E4643BR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN60E4643BR36
Brief Description
RES 464K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E4643BR36.pdf
Availability of RN60E4643BR36
QUANTITY
RN60E4643BR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E4643BR36
Internal Part NumberEIS-RN60E4643BR36
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E4643BR36
Related LinksRN60E4, RN60E4643BR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E4643BR36 Details Description
Related parts for RN60E4643BR36
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CLK MULTIPLIER PLL 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.1A 32V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 6WSON datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf