Vishay/Dale RN60E6810BRE6
RN60E6810BRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60E6810BRE6
Brief Description
RES 681 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E6810BRE6.pdf
Availability of RN60E6810BRE6
QUANTITY
RN60E6810BRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E6810BRE6
Internal Part NumberEIS-RN60E6810BRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E6810BRE6
Related LinksRN60E6, RN60E6810BRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E6810BRE6 Details Description
Related parts for RN60E6810BRE6
IC CPU SUPERV 4K EEPROM 8-MSOP datasheet.pdf
DAC 8BIT DUAL SPI/VREF 8DIP datasheet.pdf
RES 7.9K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER SPRING 23POS SLD CUP datasheet.pdf
RES 226 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
ORTHO POWER RECPT ASSY 2 CKT datasheet.pdf
OSC MEMS 72.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf