Vishay/Dale RN60E8452BB14
RN60E8452BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60E8452BB14
Brief Description
RES 84.5K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E8452BB14.pdf
Availability of RN60E8452BB14
QUANTITY
RN60E8452BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E8452BB14
Internal Part NumberEIS-RN60E8452BB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E8452BB14
Related LinksRN60E8, RN60E8452BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E8452BB14 Details Description
Related parts for RN60E8452BB14
CAP CER 100PF 50V NPO 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6MH 340MA 3.7 OHM TH datasheet.pdf
CONN SSL BRIDGE 4POS 2MM datasheet.pdf
IC SUPERVSR CPU 16K EEPROM 8DIP datasheet.pdf
TAPE ALUMINUM FOIL 3" X 5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT PIN datasheet.pdf