Vishay/Dale RN65C1132FRSL
RN65C1132FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C1132FRSL
Brief Description
RES 11.3K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C1132FRSL.pdf
Availability of RN65C1132FRSL
QUANTITY
RN65C1132FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C1132FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65C1132FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C1132FRSL
Related LinksRN65C1, RN65C1132FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C1132FRSL Details Description
Related parts for RN65C1132FRSL
SOCKET STB8.5 FOR AKZ 4/DK 4/WDU datasheet.pdf
INDUCTOR KIT 1210 SERIES 290 PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON X 3.25-4.5MM WHT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
BCZ 3.81/15/90F SN OR BX datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 5.1NH 350MA 400 MOHM datasheet.pdf