Vishay/Dale RN65C1433FBSL
RN65C1433FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C1433FBSL
Brief Description
RES 143K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C1433FBSL.pdf
Availability of RN65C1433FBSL
QUANTITY
RN65C1433FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C1433FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65C1433FBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C1433FBSL
Related LinksRN65C1, RN65C1433FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C1433FBSL Details Description
Related parts for RN65C1433FBSL
CONN HEADER 6POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 20% 2312 datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf