Vishay/Dale RN65C1434FB14
RN65C1434FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C1434FB14
Brief Description
RES 1.43M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C1434FB14.pdf
Availability of RN65C1434FB14
QUANTITY
RN65C1434FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C1434FB14
Internal Part NumberEIS-RN65C1434FB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.43M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C1434FB14
Related LinksRN65C1, RN65C1434FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C1434FB14 Details Description
Related parts for RN65C1434FB14
IC REG LDO 1.8V 0.5A 2PWRFLEX datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 2% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 3A datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
SIDACTOR 2CHP 130V 150A TO220 datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS .8MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN XD CARD PUSH-PUSH R/A SMD datasheet.pdf
SCR FAST SW 420A 1600V TO-200AC datasheet.pdf